Dorobek pisarski

OPOWIADANIA

Kliknij na poniższe tytuły, aby przeczytać fragmenty opowiadań:

 • Afrit 
  Gdy po rozpalonym dniu przychodzi równie gorąca i nie przynosząca ulgi noc, śpiącego samotnie może zaatakować Afrit. Afrit, to postrach arabskich nocy, to rekin-ludojad na plaży dla małych dzieci. To diabeł. Okrutny, szybki i cholernie silny.

 • Baba
  Opowiadanie również prawdziwe. Pozornie banalne straszenie okazuje się dalszym ciągiem straszliwego nieszczęścia starej kobiety, która pojawia się tam wciąż i wciąż i wciąż…
 • Goci 
  W nowo zbudowanym domu stryja, zaczyna straszyć. Początkowo „niewinnie”, a nawet sympatycznie. Wydarzenia nabierają tempa i grozy od czasu, jak w pobliżu domu
  odkopano starożytną osadę Gotów wraz z jej rozległym cmentarzem. Jeden z domów osady, ponad wszelką wątpliwość, znajduje się na podwórzu nowego domu. Dochodzi do strasznego zwarcia pomiędzy niewidzialnymi siłami opanowującymi dom stryja.

 • Kaka
  Początek lat sześćdziesiątych. Autor poznaje na studiach kolegę. Sudańczyka. Zamieszkują w jednym pokoju akademika. Prowadzą wzajemną, intensywną naukę języka polskiego i arabskiego. W miarę uzyskiwania perfekcji w opanowaniu języka i kultury arabskiej, autor zaczyna rozmyślać o wspólnej wyprawie na południe Sudanu. Wówczas miejsce to było jeszcze królestwem dzikości i niesamowitości. Właśnie ukończona tama na Nilu pod Assuanem zalewa katarakty nilowe i parostatki mogą dochodzić aż do Juba, do serca dzikiego Południa. Na miejscu, od razu, obaj studenci wpadają w wir wydarzeń, o jakich nie śniło się nawet pijanemu wariatowi. Chcąc uratować ich od zemsty czarowników, lokalny dowódca wojsk sudańskich wyrzuca z Juby obu przyjaciół w niespełna kilka dni od ich przyjazdu.

 • Mamy prawo
  Oficer spadochroniarzy, właściwie dla kawału, postanawia rzucić palenie. Reakcją organizmu na ten zdawałoby się przyjazny gest, jest gwałtowne załamanie się funkcji życiowych. Badania wykazują dwa metalowe implanty założone przez „Obcych”. Oficer nawiązuje kontakt z międzynarodową organizacją  poszkodowanych przez eksperymenty na ludziach dokonywane przez ekipy z UFO. Pułkownik Sanders buduje w północnej Szkocji, pułapkę. Rząd Brytyjski przymyka na to najpierw jedno, później i drugie oko. Sandersowi potrzebni są żołnierze. Marzy bowiem o urządzeniu kosmicznym gnojkom „nocy świętego Bartłomieja”. Do zarzynanych „marsjan” ma wrócić ich odzywka, jaką serwują zwykle naszym, na żywca operowanym ludziom. – „Mamy prawo”!!

 • Stary
  Przypadkowo poznany na przystanku autobusowym stary mieszkaniec wsi, okazuje się byłym żołnierzem Wojska Polskiego. Stary opowiada o incydencie frontowym, w jakim omal nie zginął w lato 1920 roku pod Zamościem. Opowiadanie prawdziwe. Z powstającego cyklu „Opowieści Frontowe”.

.

 • Sonderfuher
  (wydano w antologii „Deszcze Niespokojne”, Fabrka Słów 2005)

  Ciąg zagadkowych „przypadków” okazuje się raczej celowym działaniem Sonderführera Kuno Josta. Sonderführer Jost ma olbrzymi problem. Spoza obecnego świata usiłuje naprawić swój straszliwy błąd, jakiego dokonał w ostatnich miesiącach ostatniej wojny.
  Potworne możliwości „Rampe I” jeszcze dotąd nie rozpoznane ani przez Rosjan, ani przez Polaków już niedługo mogą ulec odkryciu. Kuno Jost był jednym z tych, którzy zimą 1945 sprzeciwili się wysadzeniu „Rampe I” w powietrze. I stoi ona do dzisiaj. Choć okradziona z cennych metali, nadal pozostaje groźna i właściwie gotowa do natychmiastowego użycia. Dla wysadzenia w powietrze „Rampe I”, Sonderführer Kuno Jost gotów jest na daleko idące ustępstwa. Wściekniesz się Czytelniku, gdy się dowiesz, co uczyniła grupa polskich eksploratorów po tym, jak dogadała się z Jostem.

 • Uwe
  Gdzieś na pustkowiach Warmii, w samotnym domu nad jeziorem, mieszka stryj. Od czasu, gdy otrzymał od kogoś ogromnego, niemieckiego owczarka „Uwe”, wokół samotnego domu zaczynają się dziać niesamowite wydarzenia. Ogromny pies ma najwyraźniej jakiegoś przeciwnika, z którym nie bardzo umie sobie poradzić. Stryj coraz bardziej przekonuje się, że tu może chodzić o Rosjan zabitych nieopodal w zimę 1945 roku.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s